Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Kĺbová výživa
  3. Yamamoto Flex Formula 60kaps

Yamamoto Flex Formula 60kaps

Nová verzia Flex Formula® vhodná pre všetkých športovcov, ktorí počas intenzívneho cvičenia vystavujú kĺby a šľachy trvalému stresu. Nová receptúra v ... celý popis
Dostupnosť
Skladom
Balenie
Nie sme platcovia DPH
19,90 EUR
ks
Výrobca:Yamamoto
Kompletné špecifikácie

Nová verzia Flex Formula® vhodná pre všetkých športovcov, ktorí počas intenzívneho cvičenia vystavujú kĺby a šľachy trvalému stresu. Nová receptúra v prepracovanom formáte obohatená o kolagén typu II, kyselinu hyalurónovu a chondroitínsulfát vo forme zmesi „ChondrActiv™“ patentovanej firmou Diana Naturals, glukosamín, Boswellia extrakt (BosliQ®AKBA), vitamín D a vitamín C.

ChondrActiv™ je zmes v štandardizovanej forme s veľmi vysokou biologickou dostupnosťou 3 kľúčových prvkov pre zdravie kĺbov: kolagén typu II z kuracej chrupavky (55 %), ktorý pomáha samotnej štruktúre chrupaviek, na ktorej sú založené kĺby, a tiež ovplyvňuje zdravie spojivových tkanív v tele, chondroitín sulfát (12 %) a kyselina hyalurónová (1,5 %), ktoré poskytujú silnú podporu kĺbom a synoviálnej tekutine, ako dokazujú klinické štúdie.

Glukosamín je nevyhnutným prvkom vďaka synergii, ktorá napomáha k udržaniu zdravia kĺbov športovcov. Ako zložka glykosaminoglykánov a proteoglykánov prítomných v synoviálnej tekutine a v chrupavkovej matrici sa používa na biosyntézu kyseliny hyalurónovej, synoviálnej tekutiny a proteoglykánov (základnej látky kĺbovej chrupavky), teda prvkov, ktoré sa počas športu neustále opotrebujú aktivitou. Deficit glukosamínu alebo jeho metabolizmus môže znížiť stupeň produkcie týchto dôležitých makromolekúl, čo vedie k oslabeniu tkanív. Glukosamín je jedným zo stavebných prvkov chrupavky, vďaka čomu má rozhodujúci vplyv na udržanie plnej funkčnosti chrupaviek, udržiava jej pružnosť, funkčnosť a zamedzuje tiež jej poškodeniu.

Stále častejšie sa dozvedáme o protizápalovej a analgetickej sile Boswellie, ktorá má široké využitie v športe, ale aj traumatológii. Z boswellie extrahujeme gumovú živicu, ktorá je bohatá o kyseliny boswellové, tetracyklické kyseliny a polysacharidy, má silný protizápalový a analgetický účinok pri použití v rôznych oblastiach osteoartikulárneho systému. Táto činnosť sa prejavuje znížením bolesti a opuchov a zlepšením pohyblivosti kĺbov, dokonca aj vo fázach zotavovania po úrazoch alebo zraneniach rôznych druhov. Tieto silné účinné látky v skutočnosti bránia pôsobeniu enzýmu 5-lipoxygenázy, aktívneho činidla zodpovedného za výrobu látok, ktoré uľahčujú zápalové procesy. Ďalej inhibujú elastázy, vysoko deštruktívne enzýmy, ktoré napádajú a zhoršujú elastickú časť tkanív, v ktorých sa vyskytuje zápalový proces. Použitím Biosfered, BosLiQ®, tekutého extraktu s veľmi vysokou biologickou dostupnosťou s jedinečnými vlastnosťami v porovnaní s inými formami extraktov sa zvýraznili účinky na zápal a bolesť. Vyznačuje sa prítomnosťou oleananolových lipofilných pentacyklických triterpénových kyselín (n - boswellové kyseliny), ursolových kyselín (n - boswellové kyseliny), ich zlúčenín a prítomnosťou vysokých množstiev AKBA, čo vedie k silným protizápalovým účinkom. 

Prítomnosť vitamínu C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre fyziologickú aktivitu chrupaviek.

Vitamín D napomáha k udržiavaniu normálneho zdravia kostí a svalov.

Doporučené dávkovanie Flex Formula:

Užite 3 kapsule denne.

Nutričné hodnoty a zloženie:

Nutričné hodnoty  
Denná dávka: 3 kapsule  
Počet dávok: 20  
 Na dávku (3 kapsule)%ODD*
Chondractiv®
z toho kolagén typu II
z toho chondroitín sulfát
z toho kyselina hyalurónová
600 mg
330 mg
72 mg
6 mg
 
Glucosamine HCI
z toho glukosamín
400 mg
332 mg
 
Boswellia Extract (BosLIQ® AKBA)
z toho kyselina acetyl-11-keto-β-boswellová
z toho cembrenes
200 mg
10 mg
16 mg
 
Vitamín D5 μg100
Vitamín C100 mg125
   
*ODD: odporúčaná denná hodnoda

Zloženie:

Chondractiv® (55 % kolagén typu II, 12 % chondroitín sulfát a 1 % kyselina hyalurónová z hydrolyzovanej kuracie chrupavky), glukosamín HCl, kapsula (glazing agent: hydroxypropylmetylcelulóza; farba: uhličitan vápenatý), BosLIQ® AKBA [suchý extrakt Boswellia (Boswellia sacra Flueck syn. Boswellia carteri Birdw) gumová živica 5 % kyselina acetyl-11-keto-β-boswellová (AKBA), 20 % iné kyseliny boswellové a 8 % celkové diterpény], kyselina L-askorbová (vitamín C), protihrudkujúce činidlá: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý; cholekalciferol (vitamín D).

Chondractiv® je ochranná známka a používa sa na základe licencie od DIANA FOOD.
BosLIQ® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Biosfered Srl.

Upozornenie:

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživové doplnky by sa nemali používať ako náhrada pestrej stravy. Dôležitá je pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Uchovávajte na chladnom a suchom mieste. Vyhnite sa vystaveniu zdrojom tepla a slnečnému žiareniu.

Tovar zaradený v kategóriách
Zadajte váš e-mail pre informácie o akciách a novinkách
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk