Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Kĺbová výživa
  3. Ostrovit Pharma Flex Aid 60kaps

Ostrovit Pharma Flex Aid 60kaps

OstroVit Pharma Flex Aid je doplnok výživy v kapsulách HPMC (hydroxypropylmetylcelulóza), ktorý obsahuje komplex zložiek zameraných na regeneráciu, oc... celý popis
Dostupnosť
Skladom
Balenie
Nie sme platcovia DPH
8,90 EUR
ks
Kompletné špecifikácie

OstroVit Pharma Flex Aid je doplnok výživy v kapsulách HPMC (hydroxypropylmetylcelulóza), ktorý obsahuje komplex zložiek zameraných na regeneráciu, ochranu a prevenciu správneho fungovania nášho kostrového a kĺbového systému. OstroVit Pharma je rad, ktorý kladie na prvé miesto kvalitu surovín a všetkých komponentov. OstroVit Pharma sú absolútne elitné doplnky pre spotrebiteľov, ktorí vedia, čo je pre nich najdôležitejšie.

10 účinných látok
30 porcií doplnku v balení
Najvyššia kvalita surovín a výroby
Produkt vystačí na mesiac suplementácie
Podporuje správne fungovanie pohybového aparátu
Kĺby, šľachy, chrupavky v dobrých rukách

OstroVit Pharma Flex Aid - prevencia a ochrana osteoartikulárneho systému

Chondroitín sulfát (chondroitín)- je chemická zlúčenina, ktorá patrí medzi mukopolysacharidy. Pozostáva z kyseliny glukurónovej a N-acetylgalaktozamínu. Táto látka je endogénna, takže ju produkuje naše telo. Hlavným miestom jeho výskytu je kĺbová chrupavka. Najúčinnejší je chondroitín vo forme sulfátu. Tento vzťah je veľmi dôležitý, pretože pomáha eliminovať pocit trenia medzi kĺbovými plochami. Okrem toho chondroitín prirodzene podporuje tvorbu synoviálnej tekutiny, ktorá je zodpovedná za správne fungovanie kĺbov. Vďaka tomu nie je poškodená ich štruktúra a kvalita dopravy je stále na správnej úrovni.

Glukosamín sulfát 2KCL (Glukosamín)- je látka tvoriaca stavebné kamene zlúčenín nachádzajúcich sa v kĺbovej chrupavke. V období zvýšenej fyzickej námahy, väčšej záťaže kĺbov, nadváhy a v starobe telo produkuje menej glukozamínu, ako potrebuje. Nedostatok tejto látky spôsobuje, že kĺby nerobia svoju prácu správne. Zabezpečenie dostatočného zdroja glukosamínu pre telo podporuje kĺbovú chrupavku.

Metylsulfonylmetán MSM - alebo metylsulfonylmetán je organická zlúčenina síry. Podobne ako glukosamín sa často odporúča pri problémoch s kĺbmi. Okrem toho sa MSM podieľa aj na syntéze kolagénu a keratínu. Tieto látky sú potrebné pre udržanie silných a zdravých vlasov, pokožky a nechtov.

Hydrolyzovaný kolagén – je proteín nachádzajúci sa v našom tele prakticky vo všetkých tkanivách. Buduje naše šľachy, kožu, kĺby a kosti. Je zodpovedný za tvorbu synoviálnej tekutiny, ako aj za elasticitu a tvrdosť chrupaviek, hydratáciu pokožky a správnu obnovu epidermy. Ovplyvňuje súdržnosť, pevnosť a elasticitu spojivového tkaniva. Má tiež jedinečnú schopnosť viazať vodu, vďaka čomu si pokožka zachováva správnu pevnosť, pružnosť a napätie.

Frankincense oleoresin extrakt (65% kyselina boswellová) - extrakt získaný zo stromu z územia Indie. Indická živica sa v Ajurvéde používala pred tisíckami rokov na liečbu artritídy, osteoartrózy, bolesti kĺbov a ako všeliek s pleiotropnými protizápalovými účinkami.

Extrakt z koreňa zázvoru (5% gingerolov) - je korenie všeobecne známe po celom svete, ktoré obsahuje viacero zložiek s antivírusovými vlastnosťami, a preto sa zázvor už roky používa ako jedna z domácich metód liečby prechladnutia a infekcií. Jeho baktericídne a protizápalové vlastnosti znamenajú, že ho možno použiť pri liečbe prechladnutia a chrípky. Zázvor má tiež dezinfekčné vlastnosti. Silný zahrievací účinok zázvoru sa dá využiť na ochladenie organizmu.

Kyselina hyalurónová - najčastejšie sa spája s kozmetikou starostlivosti o telo, omladzujúcou kozmetikou a ako prostriedok proti starnutiu. Kyselina hyalurónová dokáže vďaka svojim vlastnostiam zvýšiť elasticitu pokožky, čím nás dokáže ochrániť pred nechcenými striami, ktoré kazia vizuálny efekt našej postavy. Užívanie kyseliny hyalurónovej zvyšuje jej hladinu v našej pokožke, vďaka čomu dokáže urýchliť rekonvalescenciu po úrazoch, rezných ranách, odreninách či poškodeniach mäkkých tkanív. Jednou z najžiadanejších výhod kyseliny hyalurónovej pri jej dopĺňaní je jej pozitívny vplyv na fungovanie kostí, kĺbov a spojivového tkaniva.

Vitamín C – pomáha pri správnej tvorbe kolagénu pre zabezpečenie správneho fungovania ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, kože a zubov. Okrem toho prispieva k udržaniu správneho energetického metabolizmu a navyše napomáha k správnemu fungovaniu nervového a imunitného systému.

Meď (bisglycinát meďnatý) – chemický prvok bežne sa vyskytujúci v mnohých rastlinných a živočíšnych organizmoch. Ako mikroživina je nevyhnutná pre život mnohých organizmov, zúčastňuje sa okrem iného na fotosyntéze a dýchaní, ale niektoré umierajú aj pri veľmi nízkych koncentráciách. Regeneruje a simuluje rast epidermy, zvyšuje pružnosť a pevnosť pokožky.

Mangán (bisglycinát mangánu) - je chemický prvok, ktorý sa vyskytuje v tkanivách ľudského tela, teda v pečeni, obličkách alebo pankrease. Jeho nedostatok môže viesť k deformácii kostí, rozvoju osteoporózy alebo spomaleniu rastu.

Vlastnosti zložiek obsiahnutých v OstroVit Pharma Flex Aid:

Ide o komplex účinných látok
Pomáha posilňovať kĺby, šľachy, chrupavky a väzy
Prispieva k regenerácii po úrazoch a úrazoch
Každodenná ochrana kĺbov
Vhodné pre seniorov a športovcov
Podporuje stavbu šliach, väzov a svalov
Prispieva k syntéze kolagénu a spojivového tkaniva
Jednoznačne zlepšuje fungovanie nášho kostrového systému (zvyšuje pružnosť kĺbov)
Laboratórne overená kvalita

Doporučené dávkovanie Ostrovit Pharma Flex Aid:

Užite 1 dávku (2 kapsuly) denne, najlepšie s jedlom. Prípravok je určený pre dospelých.

Nutričné hodnoty a zloženie:

Aktívne zložkyPer portion% ODD*
Hydrolyzovaný hovädzí kolagén300 mg -
Glukosamín sulfát 2KCL125 mg -
Chondroitín sulfát (Chondroitin)50 mg - 
Frankincense oleoresin extrakt (65% kyselina boswellová)50 mg-
Metylsulfonylmetán MSM50 mg-
Extrakt z koreňa zázvoru (5% gingerolov)50 mg
Vitamín C (L-kyselina askorbová)40 mg50
Kyselina hyalúronová (sodium hyaluronate)7.5 mg-
Mangán (bisglycinát mangánu)1 mg50
Meď (bisglycinát meďnatý)0.5 mg50

*ODD - odporúčaná denná dávka

Tovar zaradený v kategóriách