Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Aminokyseliny
  3. Glutamín
  4. GymBeam L-Glutamine Tabs 300tbl

GymBeam L-Glutamine Tabs 300tbl

L- glutamín - aminokyselina na ochranu svalovej hmoty a jej regeneráciu, ktorá navyše pozitívne vplýva aj na vašu silu a vytrvalosť   100% čistý L-Glu... celý popis
Dostupnosť
Vypredané
Nie sme platcovia DPH
12,95 EUR
Momentálne nie je k dispozícii
Číslo produktu:3704
Výrobca:GymBeam
Kompletné špecifikácie

L- glutamín - aminokyselina na ochranu svalovej hmoty a jej regeneráciu, ktorá navyše pozitívne vplýva aj na vašu silu a vytrvalosť

 

100% čistý L-Glutamín
má antikatabolické účinky
podporuje regeneráciu a rast svalovej hmoty
znižuje rozpad svalov a chráni telo pred ich úbytkom
reguluje tvorbu glykogénu v pečeni
udržiava dusíkovú bilanciou v organizme
zvyšuje hladinu testosterónu a rastového hormónu
urýchľuje hojenie rán
podporuje imunitný systém

 

L-Glutamín je 100% čistý glutamín – najčastejšie sa vyskytujúca aminokyselina v svalovom tkanive, ktorá je podmienečne esenciálna (nároky na jej suplementáciu sa zvyšujú v období chorôb, v prípade náročných tréningov a fyzických tráum). Glutamín pozostáva z 19% z dusíka, a preto je jeho primárnym transportérom do svalových buniek. Zabezpečuje dostatok materiálu na rast a obnovu svalov. Spolu s BCAA patrí medzi najčastejšie používané výživové doplnky v snahe o ochranu svalovej hmoty a jej regenerácie.

 

Produkuje sa z neesenciálnej aminokyseliny- kyseliny glutámovej, ktorú si telo nedokáže vyprodukovať. Navyše v obdobiach stresu, chorôb alebo ťažkých tréningov, má svalová hmota tak zvýšené nároky na glutamín, že telo ich nedokáže pokryť, a preto vzniká potreba suplementácie glutamínu. Významnú úlohu zohráva glutamín aj v imunitnom systéme, pretože podporuje odolnosť voči ochoreniam, najmä po náročných tréningoch. Užívanie L-glutamínu ako výživového doplnku znižuje rozpad svalov, chráni telo pred úbytkom svalovej hmoty, a to najmä v prípade diét a snahách o stratu tuku. Pozitívne vplýva pri detoxikácii amoniaku, reguluje tvorbu glykogénu v pečeni a udržiava dusíkovú bilanciu v organizme.

 

Spotreba glutamínu je počas intenzívnych tréningov niekoľkokrát vyššia a pri nedostatočnom dopĺňaní znamená rýchly pokles hladiny glutamínu. To má za následok aj pokles sily, vytrvalosti a spomalenie regenerácie svalových buniek.

 

Doporučené dávkovanie L-Glutamine Tabs:

 

Užívajte 4 tablety denne.

 

Nutričné hodnoty a zloženie:

 

Nutričné hodnoty 1 tableta

 

L-Glutamín 1000 mg

 

Zloženie: l-glutamín, fosforečnan vápenatý, stearan horečnatý

Tovar zaradený v kategóriách