DOPLNKY VýžIVY VHODNé DO DIéTY

 
 
Úvod > Články > Doplnky výživy vhodné do diéty
 

Doplnky výživy vhodné do diéty

Článok o doplnkoch výživy, ktoré sa najčastejšie užívajú v diéty alebo rysovacom období, na spaľovanie tukov a ochranu svalovej hmoty.

Doplnky výživy používané v diéte alebo rysovacom období

Vitamíny a minerály

Vitamíny a minerály patria medzi často podceňované doplnky výživy. Vyvážený príjem vitamínov a minerálov je dôležitý faktor pre optimálne fungovanie organizmu. Pomáhajú optimálne spracovať jednotlivé živiny (bielkoviny, sacharidy, tuky), pomáhajú optimálne naladiť imunitný systém, zlepšujú regeneráciu.

Hladina vitamínov a minerálov v tele je vyčerpávaná intenzívnymi tréningami a v diéte aj jednotvárnou stravou. Preto je vhodné užívať doplnky výživy s obsahom vitamínov a minerálov, pre správne fungovanie organizmu a podporu imunity.

Medzi nami odporúčané vitamínové doplnky výživy patria:

Olimp Vita-min Multiple Sport - kompletné zloženie minerálov a vitamínov z prírodných výťažkov a rastlín

Musclepharm Armor-V - super matrix vitamínov a antioxidantov!

Animal Pak - superzmes vitamínov a minerálov, profesionálny vitamínový doplnok výživy

Našu celú ponuku vitamínov a minerálov nájdete tu.

Proteín

Potreba bielkovín je v diéte vyššia ako v objemovom období. Telo sa musí vysporiadať s obmedzeným príjmom sacharidov a kompenzovať to zvýšeným príjmom bielkovín.  Proteínové doplnky výživy vám pomôžu doplniť denný príjem bielkovín pre rast a ochranu svalovej hmoty, ktoré nie je vaše telo schopné prijať iba zo stravy. V niektorích prípadoch sú proteínové doplnky výživy vhodnejšie ako normálne strava, napríklad po tréningu, kedy je vhodnejšie užiť srvátkový proteín, z ktorého sú aminokyseliny uvoľnené v oveľa kratšom čase ako z potravín. Ďalším typom proteínov sú viaczložkové proteíny alebo nočné proteíny (kazeíny). Uživanie týchto proteínov je najvhodnejšie pred spaním alebo keď máte potrebu nahradiť týmto proteínovým nápojom jedlo.

Medzi nami odporúčané proteínové doplnky výživy patria:

MEX Whey Protein Isolate 100% Pure - srvátkový 100% izolát, 90% bielkovín, rekordných 6g BCAA v jednej dávke!

Scitec 100% Whey Professional - ultrafiltrovaný 77% srvátkový koncentrát a izolát obohatený o extra zložky, obohatený o tráviace enzýmy

Muscletech Phase 8 - viazložkový proteín, 6 vysokokvalitných zložiek z mlieka, obohatený o tráviace enzýmy

Našu celú ponuku proteínových doplnkov výživy nájdete tu.

BCAA

Aminokyseliny leucín, isoleucín, valín. Ich funkčnosť bola dokázaná vo veľkom množstve testov. Užívaním BCAA môžte zlepšiť dlhodobe výkonnosť a podporujete nimi regeneráciu. BCAA tiež zabraňuje katabolizmu (strate svalovej hmoty), čo môže viesť k väčšiemu nárastu celkovej svalovej hmoty. Užívanie BCAA by malo byť minimálne 5g pred tréningom a 5g po tréningu. V menšom množstve je užívanie BCAA zbytočné.

Na trhu existuje veľké množstvo BCAA v rôznych formách, ako tekuté, práškové, tabletové. Tekuté a práškové BCAA sa vyznačujú lepšou vstrebatelnosťou, tabletové zase praktickosťou užívania. Osobne obľubujeme hlavne práškové BCAA, ktoré sú zároveň aj najekonomickejšou verziou.

Medzi nami odporúčané BCAA patria:

Fitness Authority Xtreme BCAA  - neochutené práškové BCAA v klasickom pomere 2:1:1

Scitec BCAA Xpress - kvalitné ochutené práškové BCAA v pomere 2:1:1

Našu celú ponuku BCAA nájdete tu.

Glutamín

Glutamín je najčastejšie sa vyskytujúca aminokyselina v ľudskom tele. Je to palivo pre mozog a imunitný systém. Glutamín zohráva kľúčovú úlohu v metabolizme bielkovín a po doplnení prispieva k regenerácii a zabraňuje katabolizmu. Intenzívny tréning hladinu glutamínu v tele vyčerpáva a tieto doplnky pomáhajú túto hladinu obnoviť pre optimálny výkon.

Medzi nami odporúčané glutamíny patria:

MEX Gluta-Max - 5 zložková glutamínová zmes!

Olimp Glutamine Xplode Powder - unikátna forma glutamínu, absolútne čistý L-glutamín obohatený o ultramoderný formulu VIT-A-MIN

Našu celú ponuku glutamínových doplnkov výživy nájdete tu.

Spaľovače tuku

Ak už máte kvalitnú stravu a váš tréning je pravidelný, môžete zvážiť použitie niektorého zo spaľovačov tuku, ktorý vám pomôže ešte efektívnejšie spaľovať tuky. Sú navrhnuté tak aby optimalizovali metabolizmus, niektoré pomáhajú v boji proti chuti do jedla, navýšia energiu na tréning a samozrejme efektívne pomáhajú pri spaľovaní tukov a znižovaní telesnej hmotnosti.

Medzi nami odporúčané spaľovače tukov patria:

Nutrex Lipo 6 Black - skutočne extrémny spaľovač tukov !

Animal Cuts - extrémne silný spalovač tukov s diuretickými vlastnosťami

Fitness Authority Lipoburn - špičkový spaľovač tukov s technológiou Lipo Capsules Technology vhodný pre ženy

Našu celú ponuku spalovačov tuku nájdete tu.